Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć
Blog Amronet.pl

Rekordowe osłabienie złotego. Komentarz walutowy.

Marzec na rynku walutowym rozpoczął się ogromnym tąpnięciem złotówki. Wczoraj w godzinach porannych między ósmą a dziewiątą rano, kursy euro, dolara i franka szwajcarskiego wystrzeliły do krytycznych poziomów. Skończyło się na interwencji Narodowego Banku Polski, który wprost przyznał, że rzucił na rynek pewną ilość walut z naszych rezerw, aby poprawić spadającą wartość złotówki. Skokowo umocniło to PLN o ok. 7 gr wobec euro. Niemniej presja na PLN w dalszym ciągu jest widoczna, gdzie dzisiaj nad ranem EUR/PLN ponownie testuje 4,75 PLN. Bez wątpienia jest to skutek eskalacji konfliktu na Ukrainie. Dodatkowo ropa osiągnęła najwyższe poziomy od 8 lat. Szeroko pojęty rynek aktywów finansowych wykonuje dość nerwowe ruchy starając się wycenić ryzyko geopolityczne, skokowe zmiany kierunków polityki czy potencjalny wpływ sankcji (również zwrotnych z Rosji) m.in. na rynki energii.

Od 24 lutego, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę złoty stracił do euro niemal 5 proc.

Średnie kursy NBP na dzień 02.03.2022 o godzinie 09:45 przedstawiają się następująco: kurs euro (EUR) 4.8031 zł, kurs dolara (USD) 4,3245 zł, kurs funta brytyjskiego (GBP) 5.7597 zł, kurs franka szwajcarskiego (CHF) 4.7112 zł.

__________________________________

Przedstawione raporty, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu Amronet.pl. Poglądy te nie są rekomendacją ani doradztwem. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

nowszy wpis starszy wpis