Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć
Podróżowanie, wakacje

Podróżowanie w dobie COVID-19

Cudowne lata swobodnego podróżowania po całym świecie zablokowała pandemia koronawirusa. COVID-19 (jako choroba zakaźna) zaatakował wiele branż, w tym turystykę. Ludzie kochający podróże starają się znaleźć dobre rozwiązania w tej tak trudnej sytuacji. Szczepionka daje wszystkim ogromne nadzieje, ale jeszcze nie otwiera wszystkich turystycznych wrót. Osoby, które nie chcą się szczepić (teraz i w przyszłości) mogą mieć całkowity zakaz podróżowania poza granice kraju.

Podróże bez szczepienia pod znakiem zapytania

Koronawirus to problem natury globalnej – szczepienia są dopiero w fazie początkowej. Miliony osób nie mają jeszcze nawet wyznaczonego terminu. W zależności od postawy danego państwa mają one charakter obowiązkowy lub dobrowolny. W najtrudniejszej sytuacji znalazły się państwa, które funkcjonują przede wszystkim dzięki turystyce. Cały czas w tym temacie panuje chaos, jest mowa o wprowadzeniu specjalnych paszportów i aplikacji kontrolujących stan zdrowia podróżnych. Można (przykładowo) przymierzać się do wakacji bez certyfikatu o szczepieniu do następujących krajów:

  • Egipt
  • Meksyk
  • Zanzibar
  • Chorwacja
  • Bułgaria

Czy wykaz państw otwartych na turystów może ulec zmianie?

Tego typu wykaz może mieć charakter zmienny – może być zależny od sytuacji epidemiologicznej. Ponieważ branża turystyczna musi się ratować przed koronakryzysem. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że w 2021 roku wystarczające będą testy na koronawirusa. Warto jest obserwować informacje serwowane przez biura podróży i dokonywać rezerwacji – tegoroczne wyjazdy muszą się udać!

Jak zabezpieczyć wakacyjne finanse?

Rezerwacja wyjazdu poza granice kraju nie daje 100% pewności, że podroż się odbędzie. Niepewność w turystyce skłania podróżujących do zachowania szczególnej ostrożności. Wymiana walut nie wymaga żadnego pośpiechu – by uniknąć sytuacji takiej jak wejście w posiadanie waluty, która w finale może okazać się zupełnie niepotrzebna, warto jest się wstrzymać z działaniem do ostatniej chwili i skorzystać z udogodnień, jakie proponuje kantor online. Tak więc sposobem na szczęśliwe zagraniczne wyjazdy w 2021 roku jest duet: wiarygodne biuro podróży i kantor internetowy.

_________________________________________

Przedstawione raporty, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu Amronet.pl. Poglądy te nie są rekomendacją ani doradztwem. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

nowszy wpis starszy wpis