Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć
Blog Amronet.pl

Euro i dolar w górę.

Kurs euro powyżej 4,60.

„Nie mamy w tym momencie zbytnio warunków, by notowania EUR/PLN osuwały się w kierunku 4,50, czy nawet niżej. Złoty w okolicy 4,60/EUR jest to perspektywa tego tygodnia i do tych poziomów musimy się przyzwyczajać. Co prawda złoty może być silniejszy w II połowie roku, ponieważ zakończenie pandemii powinno generalnie wspierać waluty naszego regionu, czy bardziej ryzykowne aktywa, jednak na razie polską walutę czeka trudny okres” – powiedział PAP Biznes analityk FX BM mBanku Rafał Sadoch.

We wtorek DGP opublikował artykuł prezesa Narodowego Banku Polskiego – Adama Glapińskiego.

Najważniejszą częścią artykułu jest fragment o inflacji w Polsce. Inflacja od drugiego kwartału wzrośnie w okolice 3%, ale do końca roku nie przekroczy 3,5%.

Kurs dolara zyskuje.

Akcje globalnie tracą w walce z pandemią ponieważ covidowe obawy mają duży wpływ na spadki walut surowcowych i rynków wschodzących. Dotyczy to również ropy naftowej. Słabe nastroje umacniają dolara i obligacje.

Wystąpienie prezesa Fed i sekretarz skarbu niczym nie zaskoczyło oraz nie wprowadziło większych zmian. Głównym przekazem było podkreślenie dotychczasowego stanowiska o utrzymaniu akomodacyjnej polityki.

Niemcy, Francja oraz Włochy rozszerzyły ograniczenia związane z pandemią, a w innym częściach świata dochodzi do gwałtownego wzrostu liczby infekcji.

Głównym powodem zysku kursu dolara jest spadek apetytu na ryzyko wśród inwestorów.

Według analityków najważniejszym wydarzeniem rozpoczynającego się tygodnia będą środowe odczyty indeksów PMI dla usług w strefie euro.

Szefowa WTO o ożywieniu gospodarczym.

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgiewa powiedziała we wtorek podczas konferencji Światowej Organizacji Handlu, że ożywienie gospodarcze po kryzysie wywołanym pandemią jest niepewne, zwłaszcza w państwach uboższych.

MFW apelował o długofalowe zamrożenie spłat kredytów krajów biednych ponieważ stwierdzono, że obecny kryzys będzie pogłębiał nierówności między państwami ubogimi i tymi o wysokich dochodach.

O godzinie 09:00 kurs euro 4,6246, kurs dolara 3,9122, kurs franka 4,1795, kurs funta 5,3551.

Bądź na bieżąco z kursami walut, sprawdź nasz kalkulator walut.

_________________________________________

Przedstawione raporty, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu Amronet.pl. Poglądy te nie są rekomendacją ani doradztwem. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

nowszy wpis starszy wpis