Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć
Blog Amronet.pl

Liczba bezrobotnych w USA rośnie.

Drugi tydzień z rzędu wzrosła liczba bezrobotnych, zarejestrowanych w USA. W tygodniu zakończonym 21 listopada po zasiłek wystąpiło 778 000 Amerykanów – to aż o 30% więcej niż w tygodniu ubiegłym – poinformował Departament Pracy.

Liczba osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych w tygodniu zakończonym 14 listopada wyniosła 6,07 mln.

Z programu Pandemic Unemployment Assistance na początku listopada zasiłki pobierało już 9,15 mln Amerykanów, czyli o 466 tys. więcej niż na koniec października.

Włochy chcą umorzyć pandemiczne długi państwa.

Polityka monetarna musi wspierać ekspansywną politykę fiskalną państw członkowskich na wszystkie możliwe sposoby – powiedział Riccardo Fraccaro, doradca premiera Giuseppe Conte.
Zdaniem Włocha, w ramach tego wsparcia EBC mógłby „umorzyć obligacje państw kupione przez bank centralny w czasie pandemii lub wydłużyć ich okres zapadalności do nieskończoności”.

Od początku pandemii władze w Rzymie przeznaczyły ponad 100 mld euro na działania mające wspierać gospodarkę.

Niemcy odnotowały rekordowy wzrost liczby nowych przypadków koronawirusa. Obecnie w największej gospodarce Europy zakażonych jest prawie 1 miliona osób. Niemiecki rząd zdecydował się na przedłużenie częściowego lockodownu.

Zgodnie z umową urzędnicy zaostrzyli również limity dotyczące prywatnych spotkań, ale utrzymali otwarte szkoły i większość przedsiębiorstw, próbując ograniczyć szkody dla gospodarki.

O godzinie 11:00 kurs euro (EUR) – 4,4749, kurs dolara (USD) – 3,7592, kurs franka (CHF) – 4,1363, kurs funta (GBP) – 50227.

nowszy wpis starszy wpis