Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć
Flaga USA

Dane z USA

Wczoraj Departament of Labor podał dane o liczbie złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.
W ciągu tygodnia prace w USA straciło 742 tys. osób.

Nowy spór między Departamentem Skarbu USA, a Fed tworzy szum wokół rynków finansowych.
Departament chce odzyskać 455 mld USD, kiedy z końcem roku wygasną programy pożyczkowe. Mimo że linie kredytowe nie są aktualnie intensywnie wykorzystywane, Fed preferowałby pozostawić sobie szerszy wachlarz dostępnych narzędzi.

Głównym tematem na polskim rynku są trwające przepychanki na linii UE – POL  dotyczące powiązania budżetu z przestrzeganiem zasad praworządności.
Pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych, po tym jak przygasła euforia po informacjach nt. szczepionek przeciwko koronawirusowi, będzie dziś wywierać presję na osłabienie złotego

Turcja podniosła główną stopę procentową z 10,25% do 15,00%. Ta decyzja była zgodne z oczekiwaniami większości ekonomistów. W górę poszły także pozostałe stopy procentowe – stopa pożyczkowa z 11,75% do 16,50%. s topa depozytowa została podniesiona z 8,75% do 13,50%.
Rynek walutowy przyjął te decyzje pozytywnie. Kurs dolara błyskawicznie po ogłoszeniu komunikatu TCMB spadł z około 7,70 do 7,50 liry.

Unijni dyplomaci wskazują, iż Wielka Brytania i Unia Europejska mogłyby zawrzeć porozumienie w sprawie przyszłych stosunków handlowych i bezpieczeństwa już na początku przyszłego tygodnia, ponieważ obie strony zbliżają się do porozumienia w sprawie największych punktów spornych.

O godzinie 10.00 kurs euro (EUR) – 4,4644, kurs dolara (USD) – 3,7600, kurs franka (CHF) – 4,1304, kurs funta (GBP) – 4,9878.

 

 

nowszy wpis starszy wpis