Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć
komentarz walutowy

Kursy walut, a sytuacja na rynku. Komentarz walutowy.

Sympozjum w Jackson Hole.

Kurs dolara w piątek zanotował największy spadek od prawie siedmiu tygodni. Spadające zaufanie konsumentów w USA zaszkodziło oczekiwaniom na zacieśnienie polityki Rezerwy Federalnej i spowodowało mocniejszą deprecjację popularnego greenbacka.

W tym tygodniu, w Jackson Hole odbędzie się sympozjum. Biorą tam udział przedstawiciele największych banków centralnych na świecie.

Analitycy spodziewają się, że kurs dolara w tym tygodniu może prezentować wzmożoną zmienność.

Inflacja CPI w Stanach Zjednoczonych pozostała powyżej 5%, trzeci miesiąc z rzędu utrzymując się blisko najwyższych poziomów od 2008 roku.
Pojawia się pytanie czy jest to inflacja trwała czy „przejściowa”. Już rok temu Fed stwierdził, że jest w stanie dłużej niż wcześniej tolerować inflację wyższą od celu. Problem w tym, że cel ten wynosi 2%.

Dane z Polski. Kurs walut, a polska złotówka.

W Polsce opublikowane zostaną dane o produkcji przemysłowej – czwartek oraz sprzedaży detalicznej – piątek. Nastroje na rynku złotego nieco się poprawiły. Czynnik ryzyka politycznego zdaje się chwilowo nie ciążyć notowaniom PLN, co nie znaczy, że decyzje polityczne nie będą mieć wpływu na polską walute.

Wiodącym czynnikiem wzrostu PKB w drugim kwartale była konsumpcja. Dobre dane gospodarcze i wciąż wysoka inflacja sprawiają, że presja na RPP stale się zwiększa. Pojawią się informacje, że jeszcze w tym roku (listopad) stopy procentowe mogą zostać podniesione. Jerzy Kropiwnicki, członek RPP, powiedział w czwartek, że zagłosuje za podwyżką stóp w listopadzie.

Średnie kursy NBP na dzień 16.08.2021 o godzinie 09:00 przedstawiają się następująco: kurs euro (EUR) – 4.5648, kurs dolara (USD) – 3.8730, kurs funta (GBP) – 5.3618, kurs franka (CHF) 4.2284.

Zapraszamy do czytania komentarzy walutowych w Amronet.pl!

Przedstawione raporty, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu Amronet.pl. Poglądy te nie są rekomendacją ani doradztwem. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

nowszy wpis starszy wpis