Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć
Amronet - internetowy kantor

Jak działa internetowy kantor?

Kantor to miejsce, gdzie dokonywane są transakcje wymiany walut. Jeszcze kilkanaście lat temu na rynku funkcjonowały wyłącznie stacjonarne kantory. Dziś jednak szybko tracą swoją pozycję na rzecz internetowych odpowiedników. Czym jest i jak działa kantor internetowy? Jakie są jego zalety? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym jest kantor internetowy?

Kantor internetowy to platforma, która umożliwia wymianę walut online. Odbywa się ona za pośrednictwem strony WWW oraz bankowości internetowej. Kantory internetowe z reguły posiadają konta w różnych bankach. Umożliwia to dokonanie transakcji w czasie rzeczywistym oraz ogranicza koszty. Dzięki temu wymiana walut jest wygodna, szybka i bezpieczna.

Założenie konta

Chcąc dokonać wymiany walut w kantorze internetowym, należy najpierw założyć bezpłatne konto. Z reguły jest to bardzo proste, ponieważ wymaga jedynie podania swoich danych osobowych i numerów kont (złotówkowego i walutowego). Rejestracja w serwisie Amronet.pl jest obowiązkowa. Pozwala m.in. na weryfikację zgodności danych Użytkowników.

Wpłata do serwisu środków

Samo założenie konta na platformie nie wystarczy jednak do wymiany walut, ponieważ najpierw należy je zasilić. Kantory internetowe akceptują wpłaty ze wszystkich banków, w związku z czym po kilku chwilach pieniądze znajdują się już na koncie użytkownika. Odpowiednio zasilone konto umożliwia dokonanie wymiany posiadanej waluty na inną. Oczywiście ważne, by najpierw sprawdzić jej kurs, a transakcję przeprowadzać wyłącznie wtedy, gdy jest on przez nas akceptowalny.

Wymiana po najlepszych kursach – lepszych niż w banku.

Co jest główną zaletą kantorów internetowych? Przede wszystkim fakt, korzystne kursy walut. Lepsze niż w tradycyjnych kantorach lub bakach. Jest to możliwe dzięki o wiele niższym spreadom, które w przypadku banku sięgają nawet 8%. Wymienia walut w kantorze internetowym przekłada się więc na realne zyski, które będą tym większe, im wyższych kwot dotyczy wymiana. Nawet kilkanaście groszy różnicy w kursie może przełożyć się na dużą oszczędność, która może być jeszcze większa, jeżeli wymiany dokonuje się regularnie, np. spłacając kredyt walutowy.

Co więcej, kantory internetowe doceniają również stałych klientów, oferując im lepsze kursy lub obniżając prowizję. W wielu przypadkach istnieje również możliwość negocjacji kursu wymiany.

Wypłata na wskazany rachunek.

Pieniądze wymienione w kantorze internetowym zawsze wracają na konto wskazane przez użytkownika. Może to być konto walutowe, w przypadku wymiany złotówek na walutę obcą lub konto prowadzone w złotówkach, jeżeli wymiana przebiega w drugą stronę. Wypłata środków, podobnie jak w przypadku zasilania konta na platformie odbywa się zazwyczaj w czasie rzeczywistym, co umożliwia fakt, że kantor internetowy posiada zazwyczaj swoje konta we wszystkich największych bankach. Oczywiście należy zweryfikować również wysokość opłat naliczanych za wypłatę środków, ponieważ nie zawsze przelew jest darmowy (często jest to uzależnione od banku, w którym posiadamy konto).

Amronet.pl jako jedyny kantor internetowy ma przelewy w Polsce i za granicą za 0 PLN.

Jesteśmy jedynym kantorem internetowy, który zapewnia darmowe przelewy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Co więcej, jesteśmy platformą, która łączy w sobie cechy kantoru walutowego oraz serwisu społecznościowej wymiany walut. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest wymiana walut zarówno po kursie platformy, jak i w formie bezpośredniej transakcji pomiędzy jej uczestnikami.

Korzystanie z serwisu Amronet.pl jest szybkie, wygodne oraz bezpieczne, ponieważ platforma posiada takie same zabezpieczenia jak bankowość internetowa. Bezpieczeństwo potwierdza także fakt, że kantor jest objęty nadzorem KNF – numer rejestru UKNF: MIP87/2020 Zaletą jest również oszczędność, która zapewniają atrakcyjne kursy walut i niskie prowizje (od 0,02% do 0,22%), jak i darmowe przelewy krajowe i zagraniczne.

Podsumowując, należy stwierdzić, że wymiana walut w kantorze internetowym jest wygodna, bezpieczna i szybka. Przede wszystkim jednak jest korzystna finansowo, ponieważ kantory internetowe oferują atrakcyjne kursy, pozwalające uzyskać wymierne oszczędności.

nowszy wpis starszy wpis