Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć
Oblicz zysk na wymianie walut

Kurs złotego osłabia się

Kurs euro utrzymuje się blisko najwyższych poziomów od 12 lat.

We wtorek rano euro kosztowało 4,6635 zł i było o ponad pół grosza tańsze niż w poniedziałek. Gdzie wieczorem kurs euro sięgał nawet 4,6734 zł. Polska złoty pozostaje słaby. Od lutego kurs euro wzrósł o 20 groszy, przekraczając szczyty z marca, października i grudnia 2020 roku.

„Ten tydzień może przynieść dalsze osłabienie złotego. Krajowej walucie nadal ciążą wszystkie ryzyka widoczne w ubiegłym tygodniu, jak obawy związane z orzeczeniem Sądu Najwyższego dot. hipotecznych kredytów walutowych. Nakłada się na to niższa płynność na rynku z uwagi na święta. To potencjalnie niebezpieczna mieszanka, która może pozwolić na wzrost pary nawet w pobliże 4,70” – napisali specjaliści ING Banku Śląskiego.

Kurs funta brytyjskiego osiągnął najwyższe notowania od prawie 5 lat.

Dziś o ponad 5 groszy poszły do góry notowania funta brytyjskiego, za którego płacono o godzinie 11.00 – 5,4540 zł. Inwestorzy obserwowali najwyższe notowania funta brytyjskiego od 2016 roku.

  • Kurs euro wzrósł do najwyższego poziomu od 12 lat
  • Funt nie był tak drogi od czerwca 2016 r.
  • Za dolara płaciliśmy ostatnio tyle w lipcu 2020 r.

Eryk Łon, członek RPP przyjmuje ostatnie osłabienie PLN z “ogromnym wewnętrznym spokojem”. Twierdzi on, że NBP jest gotów w każdej chwili dokonać interwencji walutowych skupując waluty obce, aby dodatkowo przyczynić się do poprawy rentowności polskiego eksportu.

NBP dokona kolejnej obniżki stóp procentowych?

Wprowadzenie w dniu 27 marca nowych obostrzeń związanych z potrzebą zwalczania epidemii koronawirusa w Polsce może spowodować, że tempo wychodzenia naszego kraju z przejściowych trudności gospodarczych będzie nieco mniej dynamiczne, niż można było tego oczekiwać jeszcze na początku tego roku – wskazał w poniedziałkowym artykule dla Radia Maryja Eryk Łon przypominając, że okres obowiązywania wspomnianych obostrzeń może ulec przedłużeniu.

Agencja ratingowa Moody’s prognozuje, bez zmian względem szacunków z września ub. roku, że PKB Polski w 2021 r. wzrośnie o 4,0 proc. – wynika z raportu agencji z 29 marca.

O godzinie 11.00 kurs euro (EUR) 4,6518, kurs dolara (USD), 3,9602, kurs franka (CHF) 4,2041.

_________________________________________

Przedstawione raporty, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu Amronet.pl. Poglądy te nie są rekomendacją ani doradztwem. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

nowszy wpis starszy wpis