Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć
Blog Amronet.pl

Kurs złotego osłabia się

Kurs euro utrzymuje się blisko najwyższych poziomów od 12 lat.

We wtorek rano euro kosztowało 4,6635 zł i było o ponad pół grosza tańsze niż w poniedziałek. Gdzie wieczorem kurs euro sięgał nawet 4,6734 zł. Polska złoty pozostaje słaby. Od lutego kurs euro wzrósł o 20 groszy, przekraczając szczyty z marca, października i grudnia 2020 roku.

„Ten tydzień może przynieść dalsze osłabienie złotego. Krajowej walucie nadal ciążą wszystkie ryzyka widoczne w ubiegłym tygodniu, jak obawy związane z orzeczeniem Sądu Najwyższego dot. hipotecznych kredytów walutowych. Nakłada się na to niższa płynność na rynku z uwagi na święta. To potencjalnie niebezpieczna mieszanka, która może pozwolić na wzrost pary nawet w pobliże 4,70” – napisali specjaliści ING Banku Śląskiego.

Kurs funta brytyjskiego osiągnął najwyższe notowania od prawie 5 lat.

Dziś o ponad 5 groszy poszły do góry notowania funta brytyjskiego, za którego płacono o godzinie 11.00 – 5,4540 zł. Inwestorzy obserwowali najwyższe notowania funta brytyjskiego od 2016 roku.

  • Kurs euro wzrósł do najwyższego poziomu od 12 lat
  • Funt nie był tak drogi od czerwca 2016 r.
  • Za dolara płaciliśmy ostatnio tyle w lipcu 2020 r.

Eryk Łon, członek RPP przyjmuje ostatnie osłabienie PLN z “ogromnym wewnętrznym spokojem”. Twierdzi on, że NBP jest gotów w każdej chwili dokonać interwencji walutowych skupując waluty obce, aby dodatkowo przyczynić się do poprawy rentowności polskiego eksportu.

NBP dokona kolejnej obniżki stóp procentowych?

Wprowadzenie w dniu 27 marca nowych obostrzeń związanych z potrzebą zwalczania epidemii koronawirusa w Polsce może spowodować, że tempo wychodzenia naszego kraju z przejściowych trudności gospodarczych będzie nieco mniej dynamiczne, niż można było tego oczekiwać jeszcze na początku tego roku – wskazał w poniedziałkowym artykule dla Radia Maryja Eryk Łon przypominając, że okres obowiązywania wspomnianych obostrzeń może ulec przedłużeniu.

Agencja ratingowa Moody’s prognozuje, bez zmian względem szacunków z września ub. roku, że PKB Polski w 2021 r. wzrośnie o 4,0 proc. – wynika z raportu agencji z 29 marca.

O godzinie 11.00 kurs euro (EUR) 4,6518, kurs dolara (USD), 3,9602, kurs franka (CHF) 4,2041.

_________________________________________

Przedstawione raporty, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu Amronet.pl. Poglądy te nie są rekomendacją ani doradztwem. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

nowszy wpis starszy wpis