Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć
Flaga USA

Inflacja w USA mocno w górę. Komentarz walutowy.

Kurs dolara, a inflacja.

Inflacja w USA wyniosła w kwietniu 0,8% mdm i aż 4,2% rdr – poinformowało rządowe Biuro Statystyki Pracy.
W kwietniu inflacja CPI w USA mocno wzrosła i osiągnęła najwyższy poziom od września 2008 roku.

Dolar rośnie po wysokim odczycie inflacji z USA. Indeks USD odbijał od dwumiesięcznych dołów w trakcie wczorajszej sesji. Zyskując do głównych konkurentów 0,7%,

Sam FED umniejsza istotność wyniku inflacyjnego i deklaruje przywiązanie do dotychczasowej polityki. Mimo wszystko ekonomiści wskazują, że rozpoczął się okres spekulacji na temat wyższych stóp procentowych.

Musk kontra bitcoin.

Bitcoin spadł aż o 15% po tym, jak Elon Musk napisał na Twitterze, że Tesla Inc. zawiesiła przyjmowanie cyfrowej waluty jako środka płatniczego. Dodał, że Tesla nie będzie sprzedawać wcześniej gromadzonych Bitcoinów.

Dodatkowo Amerykański nadzór finansowy ostrzega przed bitcoinami.

Amerykański regulator ostrzegł także, że do największych ryzyk, które inwestorzy powinni wziąć pod uwagę przy inwestycjach w tego typu aktywa, należy brak regulacji oraz możliwość manipulacje kursem kryptowaluty.

Odmówiono wydania zezwolenia na założenie ETF-a na bitcoina.

Członek RPP nie popiera podwyżki stóp procentowych.

Członek RPP Jerzy Kropiwnicki poinformował PAP Biznes, że nie poprze wniosków o podwyżki stóp procentowych NBP i stopy rezerwy obowiązkowej .

Ubolewam, że z obniżaniem stóp prawdopodobnie poszliśmy zbyt daleko, ale uważam jednocześnie, że polityka monetarna prowadzona przy pomocy stóp procentowych jest mało skuteczna dla pobudzania gospodarki, natomiast jest bardzo skuteczna dla hamowania jej wzrostu. Stąd też nie sądzę, by do końca mojej kadencji w Radzie, która upływa w styczniu 2022 r., wniosek o podniesienie stóp procentowych mógłby znaleźć u mnie poparcie — powiedział Kropiwnicki.

Kwestia kredytów frankowych bez rozstrzygnięcia. Kurs euro stabilny.

We wtorek Izba Cywilna Sądu Najwyższego okazała się bezradna wobec kwestii umów kredytów frankowych. Posiedzenie zostało odroczone bezterminowo, co oznacza, że problem zostanie zamrożony przez następne miesiące.

Miało to wpływ na kurs euro do naszej waluty, która się we wtorek umocniła.

Dziś o godzinie 09:00 – kurs euro (EUR) – 4.5509, kurs dolara (USD) – 3.7624, kurs franka (CHF) – 4,1437, kurs funta (GBP) – 5.2872

Zapraszamy do czytania naszych komentarzy walutowych!

_________________________________________

Przedstawione raporty, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu Amronet.pl. Poglądy te nie są rekomendacją ani doradztwem. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

 

nowszy wpis starszy wpis