Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć
Zdjęcie z bloga

Złotówka się umacnia.

Kurs euro mocno w dół.

Kurs euro spadł do najniższego poziomu od miesiąca, zmierzając w kierunku 4,50 zł. Dziś, czyli 12.04.2021 o godzinie 12:00 wynosił w – 4.5313. Patrząc na ostatnie dwa tygodnie, kurs spadł aż o 15 groszy.

Samo umocnienie nic nie daje i kurs euro dalej pozostaje osłabiony. Wynika to z decyzji politycznej Narodowego Banku Polskiego, który chciałby mieć walutę słabszą niż przed koronawirusem.

„Wysoki poziom wskaźnika PMI w przemyśle odnotowany w sytuacji stosunkowo trudnej sytuacji epidemiologicznej skutkującej wprowadzeniem obostrzeń stanowi dla mnie ogromnie silny argument przemawiający za tym, że w kontekście przewidywanych uwarunkowań makroekonomicznych nie ma obecnie potrzeby dokonania redukcji stóp procentowych” – napisał członek RPP Eryk Łon.

Zdaniem członka RPP, aktualny poziom inflacji w Polsce „jest odpowiedni”.

Rosnąca inflacja i szczyt trzeciej fali pandemii spowodowały, że polski złoty w pierwszym kwartale był jedną z najgorzej radzących sobie walut rynków wschodzących, komentują analitycy MUFG.

Nowy tydzień rozpoczyna się w spokojnych nastrojach.

Zakończony tydzień przyniósł poprawę nastrojów, obawy związane z 3 falą osłabły. Teraz łatwiej o budowanie z powrotem szczepionkowego optymizmu.

W trakcie weekendu Jerom Powell mówił na temat odbicia w USA. Jego zdaniem wyższa inflacja jest tylko przejściowa. Wzrost i zatrudnienie będą obecnie mocno przyspieszać ze względu na rosnącą ilość zaszczepionych.

Podczas wypowiedzi o stopach procentowych Powell przyznał, że jest bardzo mało prawdopodobnym, aby doszło do podwyżek.

Jutro poznamy odczyt inflacji CPI w USA za marzec.

Kurs funta zalicza spadek.

Z Wielkiej Brytanii otrzymamy lutowe dane o PKB i produkcji przemysłowej. Po szokującej 3 fali ekonomiści liczą na częściowe odbicie w aktywności gospodarczej.

Kurs funta w tamtym tygodniu był najsłabszą spośród walut grupy G8. Jednak jeśli przeanalizujemy ten rok to, śmiało można uznać, że GBP jest jedną z najsilniejszych walut G8.

O godzinie 12:00 – kurs dolara (USD) – 3.8064, kurs franka (CHF) – 4.1212, kurs funta (GBP) – 5.2282.

Bądź na bieżąco z kursami walut śledź na bieżąco, sprawdzaj wykresy – tutaj.

Wymiana walut z Amronet.pl.

_________________________________________

Przedstawione raporty, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu Amronet.pl. Poglądy te nie są rekomendacją ani doradztwem. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

nowszy wpis starszy wpis