Polskie przelewy oraz zagraniczne za 0 PLN!

Stopy procentowe w Polsce bez zmian.

Wczoraj zakończyło się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się na jakikolwiek ruch na stopach procentowych (w dalszym ciągu stopa procentowa wynosi 1,5%). Glapiński wspominał o ewentualnych obniżkach stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się zaostrzenia polityki pieniężnej w tym roku, ani w przyszłym.

Prezydent Donald Trump zdecydował o przesunięciu o 2 tygodnie terminu wdrożenia wyższej stawki celnej (do 30 proc. z 25 proc.) na chińskie produkty warte 250 mld USD. Chińczycy dobrze przyjęli ten gest ze strony USA, potwierdzili plan zwiększenia zakupów amerykańskich produktów rolnych.

Rezerwa Federalna powinna obniżyć nasze stopy procentowe do ZERA lub mniej, a następnie powinniśmy zacząć refinansować nasz dług. Stopy procentowe mogą zostać obniżone o wiele bardziej. Mamy wspaniałą walutę, siłę i bilans handlowy – napisał Trump na twittrze.

Oczekuje się, że Fed zatwierdzi kolejną obniżkę stóp procentowych na posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

Inflacja w sierpniu w Stanach wzrosła do 1,8% r/r.

W środę szkocki sąd orzekł, że Boris Johnson zawiesił brytyjski parlament bezprawnie. Zawieszenie prac parlamentu zaczęło obowiązywać w tym tygodniu i ma trwać do 15 października. Kolejnym krokiem w tej sprawie ma być doniesienie do Sądu Najwyższego.

Najważniejszym punktem czwartku jest posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, gdzie zakłada się, że zostaną obniżone stopy procentowe o 10pb.

O godzinie 13.00 – kurs euro (EUR) – 4,3396, kurs dolara (USD) – 3,9372, kurs franka (CHF) – 3,9756, kurs funta (GBP) – 4,8525.

Ekspert Amronet.pl

 

 

Udostępnij innym