Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć
Kalkulator walut

Inflacja w USA

USA – we wrześniu inflacja CPI w USA wyniosła w 0,2% mdm i 1,4% rdr w porównaniu do 0,4% mdm i 1,3% rdr odnotowanych miesiąc wcześniej – poinformowało rządowe Biuro Statystyki Pracy.

Inflacja bazowa utrzymuje stabilny poziom, jest to wskaźnik CPI bez uwzględnienia paliw, żywności i energii. Tak liczona inflacja konsumencka pozostała na poziomie 1,7% rdr, rosnąc o 0,2% mdm.

W USA najszybciej drożeją używane samochody, których ceny wzrosły o 6,7%.

Dziś rozpoczyna się szczyt przywódców Unii Europejskiej w Brukseli. Boris Johnson wyznaczył ten termin jako ostateczny, jeśli chodzi o zawarcie porozumienia o wolnym handlu UE i UK.

Doświadczenie sugeruje, że jakaś umowa zostanie zawarta. Prawdopodobnie będzie to transakcja typu last minute, biorąc pod uwagę ostatnie cztery lata, ale zapewni wsparcie funtowi – powiedział Neil Jones.

Koniec okresu przejściowego upływa 31 grudnia 2020 roku.

Ostatnie miesiące przyniosły skokowy wzrost zainteresowania chińskimi papierami. Tylko we wrześniu zagraniczni inwestorzy zwiększyli swój stan posiadania chińskich obligacji denominowanych w renminbi o 137,5 mld juanów (ok. 20 mld dol.) – wynika z danych China Central Depository & Clearing i Shanghai Clearing House. Był to drugi najwyższy – po majowym – wynik w historii.

O godzinie 09.00 kurs przedstawiały się następujące: kurs euro (EUR) – 4.5316, kurs dolara (USD) – 3.8615, kurs franka (CHF) – 4,2241, kurs funta (GBP) – 5.0192

Ekspert Amronet.pl

nowszy wpis starszy wpis