Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć
wakacje za granicą

Bezpieczne wakacje za granicą

Sprawdź, o czym musisz pamiętać oraz jakie środki ostrożności zastosować, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas wyjazdu. Bezpieczne wakacje to istotny element Twojej podróży.

Wypoczynek może się zmienić w film grozy!

Planujesz urlop i marzą Ci się obce kraje? Zastanawiasz się, czy wybrać zorganizowaną wycieczkę, czy może spontanicznie jechać w ciemno? Wszystkie formy wypoczynku mają swoje plusy i zagorzałych zwolenników. Podobnie rzecz się ma z destynacjami. Niezależnie jednak od tego, gdzie chcesz się wybrać, czy wolisz leżeć przy basenie, na plaży, czy może zdobywać nowe umiejętności i zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc, zawsze musisz pamiętać o pewnych zasadach bezpieczeństwa. Ostrożność i zapobiegliwość w najlepszy sposób będą chronić Cię przed nieprzyjemnościami. Zaplanuj swoje wakacje z głową, a staną się pięknym wspomnieniem, nie zaś traumatycznym przeżyciem, inspirującym autorów scenariuszy filmowych.

Biuro podróży – gwarancja bezpieczeństwa

Wyjazdy w ciemno słyną z niskich kosztów, niezależności, możliwości podejmowania decyzji na każdym kroku, a także ekscytujących wrażeń. Niestety takie same opinie o swoim sposobie podróżowania mieli kiedyś autostopowicze. Liczba nieudanych, a nawet tragicznych w skutkach wycieczek była zbyt duża, by dziś nadal popularne było łapanie okazji. Samodzielny wypad za granicę, zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, szczególnie przy braku znajomości języka i obcej kultury.

Wyjazd z biurem podróży to wyższa cena, ale przede wszystkim stała opieka. Niezależnie od sytuacji, będziesz pod skrzydłami rezydenta oraz w stałym kontakcie z pracownikami biura w Polsce.

Pamiętaj jednak, by wybrany pośrednik był sprawdzony. Nie podpisuj żadnych umów z podejrzanymi firmami z internetu.

Bezpieczne finanse

Jak zabezpieczyć się przed utratą środków pieniężnych? Turyści to łatwy łup. Głowa w chmurach, rozkojarzenie i pełen luz mogą być zgubne. Dużym błędem jest zabranie ze sobą na urlop samej gotówki. Najrozsądniej wziąć kartę płatniczą/kredytową, a gotówkę w ograniczonej ilości tylko jako zabezpieczenie na powrót. W sklepach, lokalach, muzeach płać kartą, by nawet nie wyjmować portfela z pieniędzmi. Po pierwsze może się okazać dla kogoś zbyt mocno kuszący, po drugie, możesz go po prostu zgubić. Kartę trzymaj na wszelki wypadek w innym miejscu.

Planuj, by mieć wszystko pod kontrolą

Oczywiście nie można wszystkiego przewidzieć i to stąd się biorą największe przygody. Warto jednak dobrze się przygotować do wyjazdu, by zminimalizować ryzyko nieprzyjemnych sytuacji.

  • Zbierz jak najwięcej informacji na temat miejsca, do którego jedziesz. Poczytaj o tamtejszej kulturze i zwyczajach, o aktualnych nastrojach w państwie, niezbędnych dokumentach do poruszania się po jego terenie, opiece zdrowotnej dla obcokrajowców itd. Jeśli zamierzasz jeździć autem, koniecznie zorientuj się w temacie przepisów ruchu drogowego. Spisz sobie również adres polskiego konsulatu lub ambasady.
  • Wykup ubezpieczenie.
  • Poinformuj bliskich, dokąd się wybierasz. Zostaw im adresy, namiary na ewentualne biuro.
  • Ustal wcześniej, jakie miejsca chcesz zobaczyć, gdzie zamierzasz się wybrać. Takie informacje również zostaw zaufanej osobie w Polsce.

Spontaniczny wyjazd w nieznane to z pewnością duża gratka dla łowców wrażeń. Urlop jednak jest po to, by wyluzować się przede wszystkim psychicznie. Dobre planowanie i przygotowanie się do wakacji za granicą są najlepszym sposobem na to, by pozwolić swojej głowie odpocząć.

Zakup waluty na wakacje w Amronet.pl!

Internetowy kantor Amronet.pl gwarantuje Ci najlepsze kursy na wakacje! Zarejestruj bezpłatnie konto i wymieniaj z nami walutę, korzystaj z rabatów i przelewów za darmo na cały Świat!

_________________________________________

Przedstawione raporty, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu Amronet.pl. Poglądy te nie są rekomendacją ani doradztwem. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

 

nowszy wpis starszy wpis