Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć

W oczekiwaniu na posiedzenie FED

Wtorek na rynku walutowym zaczyna się spokojnie. Dziś ukaże się sporo danych z makro kalendarza m.in. odczyty inflacyjne z UK, sprzedaż detaliczna w USA oraz wskazanie inflacji krajowej za sierpień (prognoza 4,1%).

Eurodolar powraca do poziomu 1,1850 USD, a polska waluta, w stosunku do euro nadal wyznacza poziom 4,45 zł. Podczas porannej sesji kursy kształtowały się następująco: kurs euro: 4,4524 zł, kurs dolara amerykańskiego: 3,7577 zł, kurs franka szwajcarskiego: 4,1192 zł, kurs funta brytyjskiego: 4,8442 zł.

Rynek cały czas oczekuje na wieczorne posiedzenie FED i decyzję w sprawie stóp procentowych. Choć ta nie powinna być zaskakująca. Na rynku walutowym cały czas utrzymuje się niska tendencja do ryzyka oraz brak inicjatyw do dynamicznych ruchów. Z technicznego punktu widzenia przy złotym nie dzieje się zbyt dużo. PLN cały czas konsoliduje w parze z dolarem amerykańskim oraz euro.

WHO stwierdziło, że Donald Trump złamał prawo, łamiąc światowe zasady handlu. Chodzi o nałożone cła na towary eksportowane z Chin. WHO wskazuje, że amerykańskie taryfy celne były drogie i kształtowały się powyżej maksymalnych cen.

Średnie kursy NBP o godzinie 13:00 przedstawiają się następująco: EUR – 4,4451 zł, USD- 3,7450zł, GBP – 4,8557, CHF- 4,1339 zł

nowszy wpis starszy wpis