Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć

UE komentuje projekt UK

Koniec tygodnia, nie przynosi polskiej walucie istotnych zmian. Widać jednak sporą zmienność na eurodolarze, co na ten moment nie wpływa znacząco na złotego. Podczas porannej sesji polska waluta notowana jest następująco: : kurs euro: 4,4492 zł, kurs dolara amerykańskiego: 3,7582 zł, kurs franka szwajcarskiego: 4,1312 zł, kurs funta brytyjskiego: 4,8180 zł.

Rentowność polskiego długu wynosi 1,379%, w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs euro w stosunku do dolara, przekracza poziom 1,19 USD, po czym cofa się z 1,1916 do 1,1809 USD. EBC nie komentowała kursu euro. Dynamiczna sytuacja na eurodolarze jest tłumaczona zamieszaniem na rynku akcji w Stanach Zjednoczonych, a to wspomaga ruch w kierunku bezpiecznych przystani. Z technicznego punktu widzenia polska waluta nie uległa zmianie, złoty cały czas pozostaje w ograniczonych wahaniach, oczekując pretekstu do korekty.

Funt brytyjski nadal pozostaje w dość słabej sytuacji. Funt spadł do dolara amerykańskiego, pod poziom 1,28 . Stało się to po słowach KE Marosza Szefczovicza, który powiedział, że brytyjski projekt o rynku wewnętrznym jest niezgodny z umową o wystąpieniu z Unii Europejskiej. Zażądano natychmiastowego cofnięcia części zapisów z projektu. Do tego Unia Europejska zagroziła sprawą sądową przeciwko Wielkiej Brytanii. Funtowi nie pomogły nawet dobre dane makroekonomiczne i nadal wyznacza najsłabszy kurs od marca. PKB za lipiec z wynikiem 6,6%, oznacza odbicie gospodarki w Wielkiej Brytanii.

W dniu wczorajszym EBC poinformował o utrzymaniu stóp procentowych.

Średnie kursy NBP o godzinie 13:00 przedstawiają się następując o: EUR – 4,4459 zł, USD- 3,7489 zł, GBP – 4,8092, CHF- 4,1230 zł

nowszy wpis starszy wpis