Blogosfera

Przydatna wiedza na temat walut i biznesu oraz fakty z życia Amronetu.

Powrót do Blogosfery wróć

Brexit: ostatnie negocjacje

Nowy tydzień rozpoczyna się podbiciem eurodolara oraz polskiej waluty. Eurodolar jest wyceniony na 1,1630 USD. Kurs euro w stosunku do złotego, jest najwyższy od maja tego roku i dotarł do strefy oporu na poziomie 4,55 zł. Podczas porannej sesji, kursy przedstawiały się następująco: kurs euro: 4,5461 zł, kurs dolara amerykańskiego: 3,9058 zł, kurs franka szwajcarskiego: 4,2156 zł, kurs funta brytyjskiego: 4,9756 zł.

Na rynku globalnym widać także podbicie azjatyckich indeksów. Nastroje na rynku globalnym są dobre dane makroekonomiczne z Chin. Widoczny jest lekki wzrost na tamtejszym rynku, po sporych spadkach z ubiegłego tygodnia. Rynek oczekuje na pierwszą debatę pomiędzy Donaldem Trumpem, a Joe Bidenem, która odbędzie się w czwartek. Temat wyborów prezydenckich w USA pojawia się coraz częściej i może wpływać na zmienność na rynku walutowym. Na ten moment dolar amerykański odbija swoje spadki, jakie miały miejsce w ostatnich dwóch miesiącach.

Ten tydzień jest ważny dla Wielkiej Brytanii. Jutro odbędzie się ostatnia próba negocjacji handlowych pomiędzy UK, a UE. Obie strony, pozostają ostrożni w kwestii dojścia do porozumienia, które powinno zostać wypracowane do 15. października. Przypominamy, że okres przejściowy Brexitu kończy się 31 grudnia tego roku. W ubiegłym tygodniu funt szterling w relacji do dolara, spadł o ponad 1,30%.

Rentowność polskiego długu wynosi 1,297%, w przypadku obligacji 10-letnich.

Średnie kursy NBP o godzinie 13:00 przedstawiają się następująco: EUR – 4,5505 zł, USD- 3,9025 zł, GBP – 5,0348 zł, CHF- 4,2144 zł

nowszy wpis starszy wpis