Złoty w trendzie spadkowym

Pomimo dobrych danych z krajowej gospodarki, wykonania budżetu, zmiany nastawienia agencji ratingowych oraz pozytywnego nastawienie inwestorów zagranicznych, krajowa waluta słabnie już od połowy maja. Z kolei poprawa koniunktury i polityka Europejskiego Banku Centralnego sprawiają, że europejska waluta wzmacnia się. Rada Polityki Pieniężnej także nie zamierza podnosić stóp procentowych. To wszystko nie poprawia sytuacji złotego. Dlatego ekonomiści przewidują, że złoty może jeszcze stracić do euro. Jeśli jednak nie będzie czynników wpływających na załamanie rynku – a nic na to nie wskazuje – spadki kursu złotego są przejściowe.

We wtorkowe popołudnie kurs EUR do PLN wynosił 4,2428. Złoty nieznacznie stracił także do pozostałych walut. Za dolara płacono 3,7374 złotego, za funta 4,8325 złotego, a za franka 3,8737 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź