Złoty pod presją polityki europejskiej

Komplikuje się sytuacja polityczna we Włoszech i Hiszpanii. Rynki finansowe dobrze przyjęły informację, że prezydent Włoch Sergio Matarella nie zgodzi się na eurosceptyczny rząd utworzony przez populistyczny Ruch Pięciu Gwiazd oraz skrajnie prawicową Ligę. Jego decyzja została przyjęta z oburzeniem przez liderów partyjnych i może doprowadzić do nowych wyborów. Z kolei w Hiszpanii na rządzącej Popular Party ciążą zarzuty korupcyjne, a opozycja próbuje wykorzystać kryzys w Katalonii do przejęcia władzy.

W obliczu globalnego trendu zmierzającego do podwyżek stóp procentowych oraz tych zawirowań politycznych na południu Europy złoty cały czas jest pod presją i trudno mu będzie poprawić notowania. W poniedziałek o godzinie 12-tej za euro płacono 4,3034 złotego, za dolara 3,6872 złotego, za funta 4,9141 złotego, a za franka 3,7161 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź