Złoty coraz mocniejszy

Złotego nadal pnie się w górę. Kurs naszej waluty jest najmocniejszy od półtora roku. Inwestorzy wyraźnie zaczęli wspierać dotychczas niedowartościowane waluty. Inną przyczyną takiej sytuacji jest obserwowane ożywienie gospodarcze w Europie oraz dobre dane napływające z naszej gospodarki. Czy taka korzystna dla złotego sytuacja może utrzymać się w dłuższym okresie? Wydaje się, że ożywienie w Europie jest solidne, zatem ze strony makro nie ma bezpośredniego zagrożenia, a potencjał do umocnienia europejskich walut cały czas wydaje się duży. Oczywiście polska gospodarka ma bardzo poważne wyzwania strukturalne. Natomiast można mieć więcej obaw co do utrzymania się świetnych nastrojów na rynkach globalnych. Czerwiec jest tu sezonowo najgorszym miesiącem w roku, a w USA rynki cały czas łudzą się w kwestii obniżek podatków.

W czwartek złoty umacnia się głównych walut. Przed godziną 14-tą za euro płacono 4,2098 złotego, a za franka szwajcarskiego 3,8822 złotego. Kurs GBP do PLN wynosił 4,9645, a dolara do złotego 3,8515.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź