Ważny dzień dla euro i dolara

Dziś inwestorzy otrzymają sporą dawkę informacji, które mogą wpłynąć na notowania walut, zwłaszcza euro i dolara. Po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego nie spodziewamy się zmian, ale ale inwestorzy będą szukać informacji na temat przyszłych potencjalnych ruchów oraz o strategii reinwestowania ostatnio zakończonego programu QE. Z USA otrzymamy wstępne dane PMI, gdzie oczekiwany jest niewielki spadek do poziomu 53,5 punktów z poziomu 53,8 punktów. Po południu napłyną dane na temat zapasów ropy naftowej. Oczekiwany jest spadek zapasów na poziomie 0,3 mln brk, ale biorąc pod uwagę raport API, nawet minimalny spadek byłby dzisiaj pozytywny dla rynku ropy.

Na rynku walut mamy dalszy wzrost notowań funta brytyjskiego. Przed godziną 13-tą funta wyceniano na 4,93 złotego. Za euro płacono 4,29, za dolara 3,78, a za franka 3,80 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź