Uwaga! Przelewy na konta w Polsce i za granicą za 0 PLN!

USA „mieszają” na rynkach walut

W tym tygodniu USA spowodowało niemałe zamieszanie. Na początku tygodnia pisaliśmy o możliwości nałożeniu cła na towary z Francji, Brazylii i Argentyny (TUTAJ). Kolejno pojawił się komentarz Donalda Trumpa, dotyczący odroczenia terminu podpisania pierwszej ugody. Prezydent wspomniał, że pierwsza faza porozumienia handlowego pomiędzy USA, a Chinami mogłaby zostać podpisana dopiero w 2020 roku,  do wyborów prezydenckich.

Z kolei Chiny poinformowały, że Komisja Taryf Celnych chińskiej Rady Stanu pracuje nad uchyleniem odwetowych ceł na soję i wieprzowinę importowaną ze Stanów Zjednoczonych. Chiny zaczęły wydawać zwolnienia dla wieprzowiny, soi, bawełny, kukurydzy oraz sorgo, starając się w ten sposób naciskać na zawarcie umowy handlowej.

Bardzo słabo wyszedł raport ADP, spory spadek odnotowały ważne indeksy aktywności ISM. Amerykańska waluta traci i nie jest tak mocny jak w latach ubiegłych. Wzrosty uzyskuje także funt brytyjski.

Pierwszy tydzień grudnia na rynku walutowym przyniósł umocnienie złotego.

Dzisiaj rano spadł kurs Euro, Jest to szósty spadek z rzędu. O godzinie 10:14 kurs spadł do poziomu 4,2737 zł i był najniższy od 15 listopada 2019r. Można zatem zauważyć że w ostatnim tygodniu kurs EUR/PLN spadł o niemalże 6 groszy.

Kurs dolara cały czas jest w oczekiwaniu na raport z rynku pracy. Na dzisiejszej sesji ma zostać opublikowany raport z amerykańskiego rynku pracy, a także odczytane zmiany zatrudnienia. Raport ten jest istotny dla rynku walut.

Kursy na godzinę 13:00 kształtują się następująco:

EUR – 4,2467, USD-3,8554, GBP- 5,0624, CHF- 3,9000

Udostępnij innym