Polskie przelewy oraz zagraniczne za 0 PLN!

Umowa handlowa USA – Chiny do końca roku?

Wicepremier Chin Liu He, w środę wieczorem wyraził swoje zdanie na temat podpisania pierwszej fazy umowy handlowej z USA. Stwierdził, że mimo trwających rozmów jest optymistyczny, ale ostrożny.

Liu He wspomniał także, o chińskich planach dotyczących reformy przedsiębiorstw państwowych, otwarciu sektora finansowego, a także o egzekwowaniu praw własności intelektualnej. Są to bowiem sprawy żądań USA, które dotyczą zmian w chińskim systemie gospodarczym.

Z kolei Gao Feng, Rzecznik Ministerstwa Handlu, podczas spotkania w Pekinie stwierdził, że zarówno strona amerykańska, jak i chińska będą dążyć do ścisłej komunikacji w celu podpisania pierwszej fazy umowy handlowej.

W przypadku braku podpisania pierwszego etapu umowy przed 15 grudnia, prawdopodobne jest, że prezydent Doland Trump zagrozi naniesieniem 15% cła na około 160 miliardów USD importu z Chin.

Przypominamy, że według pierwszych planów pierwsza wstępna umowa handlowa miała być podpisana w ubiegły weekend. Na ten moment nie jest wyznaczony termin podpisania umowy pomiędzy USA, a Chinami.

Sytuacja Euro na rynku walut.

Po spekulacjach odnośnie kursu Euro informujemy, że nadal nie przekroczył 4,30 zł.

Przypominamy, że w poprzednim tygodniu kurs euro zanotował mocne zawirowania, gdzie zmieniał się nawet o dwa grosze w przeciągu dnia. Mimo wszystko początek tygodnia rozpoczął powyżej poziomu 4,28.

O godzinie 12:00 – kurs euro (EUR) – 4,2973, kurs dolara (USD) – 3,8779, kurs franka (CHF) – 3,9131, kurs funta (GBP) – 5,0202.

Ekspert Amronet.pl

Udostępnij innym