UE poparła drogę do Brexitu

Zgodnie z oczekiwaniami, Unia Europejska poparła projekt wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii, a obie strony rozwiązały kwestie sporne, które jeszcze niedawno obowiązywały. Premier Wielkiej Brytanii Theresa May spotkała się w niedzielę z europejskimi przywódcami. Sprawa Gibraltaru została rozwiązana, a stosunki handlowe będą przedmiotem odrębnych rozmów dwustronnych między Hiszpanią i Zjednoczonym Królestwem. Problem jednak w tym, że zapisy te musi zaakceptować jeszcze parlament Wielkiej Brytanii. Jak wskazują znawcy brytyjskiej polityki będzie to bardzo trudne.

Funt brytyjski mimo zdawać by się mogło dobrych wieści w sprawie Brexitu nie reaguje pozytywnie. W poniedziałek cena funta jest dokładnie taka sama jak w piątek. O godzinie 13-tej za funta płacono 4,85 złotego. Dolara wyceniano w tym czasie na 3,77, euro na 4,29, a franka na 3,78 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź