Tusk ostro o Brexicie

Dziś Theresa May, premier Wielkiej Brytanii leci na rozmowy z Donaldem Tuskiem i innymi przedstawicielami UE. To kolejna runda rozmów w sprawie brexitu oraz chęci renegocjacji umowy wyjścia z UE. Łatwo nie będzie, bo jak stwierdził wczoraj Tusk “Państwa Unii Europejskiej nie mają nowej propozycji dla rządu brytyjskiego”. Tusk w tej sprawie wypowiada się dość ostro. Przewodniczący Rady Europejskiej dodał: “Czasami zastanawiam się, jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit nie posiadając nawet szkicu planu, jak go bezpiecznie przeprowadzić”. Priorytetowe dla Unii Europejskiej jest przeciwdziałanie powrotowi “twardej granicy” między Irlandią a Irlandią Północną i utrzymanie procesu pokojowego na Wyspach. Dlatego UE nalega na zagwarantowanie otwartej granicy, tzw. backstop.

Na rynku walut wzrost cen dolara i franka. Przed godziną 13-tą kurs USD do PLN wynosił 3,79, CHF 3,78, GBP 4,89, a EUR 4,30.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź