Trump osłabia dolara

Wczorajsza konferencja Donalda Trumpa spowodowała wyraźne osłabienie amerykańskiej waluty. Także dzisiaj utrzymuje się tendencja spadkowa. Konferencja dotyczyła głównie kwestii związanych z tematem wpływu rosyjskich służb na kampanię prezydencką w USA i nie poznaliśmy żadnych nowych szczegółów dotyczących planowanych zmian w polityce fiskalnej. W zamian za to Trump skupił się na walce z dziennikarzami, co zostało negatywnie odebrane przez rynek i doprowadziło do wyprzedaży dolara. Dopóki rozbudzone oczekiwania względem nowej administracji nie znajdą potwierdzenia w czynach, siła amerykańskiej waluty może być ograniczona.

W czwartek o godzinie 14-tej dolar amerykański kosztował 4,0956 złotego. Kursy pozostałych walut są raczej na wczorajszym poziomie. Kurs EUR do PLN wynosił 4,3746, a GBP do złotego 5,0381. Za franka szwajcarskiego płacono w tym czasie 4,0718 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź