To był interesujący rok

Mijający rok był jednym z  najciekawszych w ostatnich latach na rynkach finansowych. Przez większość czasu mocny był dolar  amerykański, a hossa na Wall Street trwała nieprzerwanie, czego nie można było powiedzieć o parkietach z innych części świata. Końcówka roku nie jest już tak dobra i nastroje inwestorów na początek 2019 roku nie są najlepsze. Z bieżących informacji warto wspomnieć o bardzo słabych odczytach PMI z chińskiej gospodarki. Co prawda, indeks dla usług wypadł powyżej oczekiwań, jednak wskaźnik przemysłowy wyniósł w grudniu 49,4 pkt. (50 pkt. umowną granicą pomiędzy recesją a ekspansją gospodarczą), co jest kolejnym dowodem na to, że światowa gospodarka dostaje zadyszki.

W ostatnim dniu roku na rynkach walutowych mamy względny spokój. Po godzinie 13-tej za dolara amerykańskiego płacono 3,75 złotego, za euro 4,29, za funta 4,79, a za franka 3,81 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź