Theresa May ma plan

Wczoraj w brytyjskim parlamencie Theresa May przedstawiła plan dalszych działań w sprawie brexitu. Ogłosiła dwa kluczowe głosowania oraz potencjalne kolejne, które miałyby się odbyć 12 oraz 14 marca. Pierwsze dwa dotyczą przyjęcia porozumienia i wyjścia z UE bez porozumienia w przypadku odrzucenia pierwszego wniosku. Z kolei jeśli miałoby dojść do odrzucenia obu wniosków, odbędzie się trzecie głosowanie, które da szanse na przedłużenie Artykułu 50. Tymczasem Niemcy nie chcą przedłużenia Artykułu powyżej 1 lipca, co oznaczałoby uczestnictwo Wielkiej Brytanii w wyborach do Europarlamentu.

Plan May sprawił, że funt brytyjski osiągnął cenę notowaną ostatnio we wrześniu. Przed godziną 11-tą za funta płacono 5,03 złotego. Dziś słabszy jest dolar amerykański, który był wyceniany na 3,78 złotego. Za euro płacono 4,31, a za franka 3,79 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź