Uwaga! Nowy rachunek do WPŁAT PLN PKO BP - 14 1020 5242 0000 2802 0492 9651

Szansa na Brexit do końca października

W czwartek odbyło się spotkanie pomiędzy premierem Wielkiej Brytanii Johnsonem, a premierem Wielkiej Brytani – Varadkarem, po którym opublikowano komunikat, o nadziei na osiągnięcie porozumienia w sprawie opuszczenia przez Wielką Brytanię wspólnoty europejskiej do końca października. Dzisiaj z kolei ma się odbyć spotkanie pomiędzy brytyjskim sekretarzem do spraw Brexitu, z głównym negocjatorem Unii Europejskiej. Możemy oczekiwać więcej szczegółów odnośnie porozumienia oraz szansy opuszczenia Wielkiej Brytanii już w tym miesiącu.

Głównym problemem wyjścia UK jest dalej brak kontroli celnych na irlandzkiej granicy z Wielką Brytanią. Dzięki tym informacjom kurs funta jest najmocniejszy od 7 miesięcy – dziś o godzinie 11.00 – 4,8895.

Będziemy zależni od danych, oceniając perspektywy i zagrożenia dla tych prognoz”powiedział Powell odnośnie kolejnych cięć stóp procentowych. Pojawia się pytanie: czy czeka nas kolejna obniżka już w październiku? Jest na to na pewno duża szansa.

Rynki czekają na decyzje odnośnie porozumienia handlowego pomiędzy USA, a Chinami.
Donald Trump oznajmił, że pierwszy dzień negocjacji przebiegł bardzo dobrze oraz, że kolejne spotkanie z głównym chińskim negocjatorem planuje na piątek. Rynek żyje nadzieją chociaż na częściowe porozumienie.

Dziś poznamy w kontekście polskiej gospodarki decyzje co do ratingu kredytowego agencji Moody`s i S&P.

W niedziele odbędą się wybory parlamentarne – zachęcamy do głosowania.

O godzinie 11.00 – kurs euro (EUR) – 4,3103, kurs franka (CHF) – 39188, kurs dolara (USD) – 3,9137.

Ekspert Amronet.pl

 

 

 

Udostępnij innym