Spokojny koniec roku

Koniec roku zapowiada się raczej spokojnie pod względem przełomowych wydarzeń. Najwięcej danych poznamy dzisiaj. Z Niemiec napłyną dane dotyczące inflacji CPI w poszczególnych landach. Oczekiwania dla dzisiejszych danych są dwuznaczne. Z jednej strony oczekiwany jest wzrost w ujęciu miesięcznym: 0,3% m/m za grudzień w stosunku do 0,1% m/m miesiąc wcześniej. Natomiast w ujęciu rocznym inflacja ma spowolnić do 1,9% r/r z poziomu 2,3% r/r. Z USA otrzymamy dane na temat rynku nieruchomości oraz informacje na temat zapasów ropy naftowej wg DOE. Raport API pokazał spory wzrost zapasów na poziomie 6,9 mln baryłek na dzień przy sporym wzroście zapasów benzyny. Dzisiejszy konsensus wskazuje na spadek na poziomie prawie -3,0 mln brk.

W piątek na rynku walutowym konsensus na poziomie utrzymującym się przez ostatnie dni. O godzinie 11-tej za euro płacono 4,29 złotego, za dolara 3,75, za funta 4,74, a za franka 3,81.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź