Słabsze PMI w strefie euro

Głównie za sprawą słabszych wyników z Niemiec indeksy PMI dla strefy euro wypadły gorzej niż w poprzednich odczytach. Indeks PMI dla przemysłu z Niemiec spadł do poziomu 44,3 punktów z poziomu 44,4 punktów. Nie jest to duży spadek, ale oczekiwano wzrostu do poziomu 44,8 punktów. Z Francji mamy pozytywne zaskoczenie ze wzrostem do 50,6 punktów z poziomu 50,0. Co ciekawe, przy spadku indeksu PMI dla usług z Niemiec indeks zbiorczy wzrasta, co jest jednak związane ze sposobem jego liczenia. Indeksy dla całej strefy euro wypadają słabo. Indeks PMI dla przemysłu spadł do 47,7 punktów z poziomu 47,9 punktów przy oczekiwaniu 47,9 punktów. Sugeruje to również spadek indeks z innych gospodarek europejskich. W przypadku indeksu dla usług mamy spadek do 52,5 punktów z poziomu 52,8 punktów przy oczekiwaniu odbicia do 52,8 punktów.

Na rynku Forex mamy dziś nieznaczne odbicie funta. W południe za tę walutę płacono 4,89 złotego. Euro bez zmian czyli po 4,30, dolar 3,87, a frank 3,83 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź