Czy wymiana w Amronet jest bezpieczna?


Właścicielem serwisu do wymiany walut Amronet.pl jest spółka Payholding Sp. z o.o. ,
która jest największą grupą serwisów internetowych do wymiany walut online w Polsce.

Amronet.pl do bezpieczeństwa transakcji jak i danych osobowych przywiązuje szczególną uwagę. Zgodnie z obowiązującą ustawą, dane osobowe zostały zgłoszone do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Każdy z Klientów ma wgląd do swoich danych osobowych, możliwość ich modyfikacji oraz usunięcia.
Dodatkowo nad bezpieczeństwem legalności transakcji walutowych czuwa Generalny Inspektorat Informacji Finansowej (GIIF).

Dla bezpieczeństwa transmisji danych zastosowaliśmy szyfrowane łącze opatrzone Certyfikatem SSL EV, który potwierdza bezpieczeństwo  transmisji danych za pośrednictwem strony internetowej Amronet.pl. Jest to identyczna metoda bezpieczeństwa stosowana również w bankowości elektronicznej i z pewnością przekonaliście się że jest niezawodna. Dla podwyższenia poziomu nienaruszalności danych wprowadziliśmy limit czasowy każdej sesji. Od momentu zalogowania się wynosi on 15 minut i sesja wznawiana jest na kolejny kwadrans po każdej Państwa aktywności. Jeśli aktywności nie jest wykazywana, po wspomnianym czasie sesja automatycznie wygasa. W celu podniesienia jakości usług oraz bezpieczeństwa uruchomiliśmy, funkcję SMS KOD, która w trakcie wykonywania jakiegokolwiek zlecenia z Państwa konta wyśle sms z kodem, na numer telefonu który  został podany podczas dokonywania rejestracji. Dopiero po wpisaniu tego kodu na stronie jako Klient zalogowany, wykonanie transakcji będzie możliwe. Dzięki  temu osoba trzecia nie będzie mogła zarządzać Państwa kontem w platformie Amronet.pl.
Dla bezpieczeństwa SMS KOD został zastosowany przy realizacji wypłaty środków oraz przy dodawaniu nowego rachunku bankowego.

Wszystko to wpływa na wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie korzystania z naszych usług, co zapewnia Państwu komfort i sprawowanie kontroli nad swoimi środkami przez 24 h / 7 dni w tygodni, 365 dni w roku.

Spółka Payholding otrzymała trzy Certyfikaty potwierdzające świadczenie usługi wymiany walut na najwyższym poziomie: Pierwszy Certyfikat Laur Konsumenta “Odkrycie Roku”. Drugi Certyfikat Laur Eksperta 2016/2017 oraz  trzeci Certyfikat Jakość, Zaufanie, Renoma “Dobra Marka”. Zaufało nam tysiące klientów, którzy wymieniają setki milionów złotych na całym świecie.

SŁOWNIK POJĘĆ

Czym jest SMS Kod?
Jest to sześciocyfrowy kod przesyłany na telefon komórkowy Klienta, który został podany podczas procesu Rejestracji. SMS Kod stanowi dodatkową autoryzację złożonej dyspozycji np. Wypłaty środków na swój rachunek bankowy lub dodania nowego rachunku bankowego.

W jaki sposób działa SMS Kod?
Każda złożona dyspozycja Wypłaty środków przez Klienta jest autoryzowana poprzez SMS, który jest wysyłany na numer telefonu komórkowego.

Jak skorzystać z SMA Kod?
Po dokonaniu Rejestracji usługa SMS Kod zostaje uruchomiona automatycznie. Z usługi można korzystać przy Wypłacie środków na swój rachunek bankowy oraz przy dodaniu nowego rachunku bankowego do Wpłaty środków. Każdorazowo SMS Kod przychodzi na zdefiniowany telefon komórkowy podany przy Rejestracji.

Czemu służy szyfrowanie?
Szyfrowanie służy bezpiecznej transmisji danych.
Jak rozpoznać internetową stronę , która jest szyfrowana?
Szyfrowaną stronę www można rozpoznać, po następujących wskazówkach:
adres wyświetlany przez przeglądarkę, zaczyna się od https://
czyli https://www.konto.amronet.pl/Account/Logowanie
pasek adresu strony www podświetlany jest w kolorze zielonym
po kliknięciu na pasek adresu znajduje się nazwa instytucji, dla której Certyfikat został wydany.

Jakich Certyfikatów używamy?
Stosujemy sprawdzone najsilniejsze szyfrowanie algorytmem SSL Extended Validation (SSL EV) o długości klucza 128 bitów z zastosowaniem Certyfikatu uwierzytelnionego.

Wygasanie sesji
W celach bezpieczeństwa każdorazowo po Zalogowaniu do konta ustawiany jest limit czasu dla sesji, który wynosi 15 minut. Każda aktywność Klienta powoduje przywrócenie limitu czasu na kolejne 15 minut. W przypadku braku działań, po tym czasie następuje automatyczne wylogowanie z serwisu.

Pełny dostęp do konta i środków przez 24/7
Każdy z użytkowników dokonując wpłaty swoich środków na rachunki bankowe platformy lub kantoru, w celu przewalutowania, cały czas ma dostęp do swoich pieniędzy. W każdej chwili może złożyć Zlecenie wymiany środków, które posiada w portfelu. Każdy z Klientów ma  dostępność do konta 24/7.

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź