Prezes Banku Anglii przemówił

Podczas konferencji prezesa Banku Anglii Marka Carney’a funt zaczął tracić na wartości. Prawdopodobnie jest to wynikiem faktu, że jak na razie nie odniósł się on do kwestii możliwości podwyżek stóp, co może wskazywać, że Carney nie jest do końca przekonany do tego pomysłu. Główne tezy przemówienia to: polityka monetarna nie może zapobiec osłabieniu dynamiki realnych dochodów, do czego może dojść w efekcie brexitu; perspektywy brytyjskiej gospodarki będą w dużej mierze zależeć od kształtu umowy ws. brexitu oraz polityka monetarna może mieć wpływ na to jak pogorszenie dochodów przełoży się na bezrobocie i inflację.

W trakcie tego przemówienia, czyli przed południem funt brytyjski kosztował 4,8995 złotego. Kurs dolara do złotego wynosił 3,6652, a CHF do PLN 3,7646. Za euro płacono w tym czasie 4,3142 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź