Polskie przelewy oraz zagraniczne za 0 PLN!

Porozumienie USA z Japonią

USA porozumiewa się z Japonią,która zniesie lub obniży cła na część amerykańskich towarów rolnych, zaś USA na japońskie urządzenia elektroniczne i przemysłowe. Dodatkowo Tokio uzyskało zapewnienie, że o ile porozumienie będzie wdrażane administracja w Waszyngtonie nie wprowadzi jednostronnie wyższych ceł na import samochodów z Japonii.

W USA ostatnio gorącym tematem jest impeachment, gdzie Donald Trump miał zostać postawiony w stan oskarżenia przez Kongres. Jedna szanse aby do tego doszło są bardzo małe. Proces miał zostać wszczęty ze względu na „naciski” jakie Trump miał wywierać na Prezydencie Ukrainy aby zbadać działalność syna Joe Bidena, który ma być największym konkurentem w przyszłych wyborach.

Brytyjski Parlament wraca do pracy! Po tym jak Sąd Najwyższy w Londynie uznał działania Borisa Johnsona za niezgodne z prawem. Premier UK nie przyznaje się jednak do błędu, uważa, że sędziowie byli “omylni”. Wrócił temat daty Brexitu, który ma odbyć się 31 października za wszelką cenę. Jednak Premier UK nie może zrobić zbyt wiele bez posiadania większości…a kurs funta traci – dziś o godzinie 8.00 – 4,9519.

Polski złoty nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. Tylko od początku lipca osłabił się on bowiem wobec dolara amerykańskiego aż o 7% (27 groszy!).
Poznaliśmy również raport Rady Polityki Pieniężnej z ostatniego posiedzenia, gdzie wynika z niego, ze złożono wniosek o obniżenie stóp procentowych – wniosek został odrzucony.

O godzinie 8.00 – kurs euro (EUR) – 4,3853, kurs dolara (USD) – 4,0161, kurs franka (CHF) – 4,0383.

Ekspert Amronet.pl

Udostępnij innym