Co to jest SEPA?

SEPA (Single Euro Payment Area) jest strefą  Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro, co w praktyce oznacza, że w państwach członkowskich  strefy SEPA obowiązują takie same zasady realizowania płatności w walucie EUR, czyli jednakowe terminy przelewów.

Dzięki przelewom SEPA można szybciej i taniej realizować płatności w walucie EUR do prawie wszystkich banków w obrębie Unii Europejskiej jak również do Lichtenstein, Monako, Islandii,  Norwegii,  Szwajcarii i San Marino. Przelewy SEPA obejmuje system D+ 1, co oznacza zaksięgowanie płatności na rachunku odbiorcy do końca kolejnego dnia roboczego. Pod względem kosztów przelew SEPA jest znacznie tańszy niżeli SWIFT. W przypadku większości polskich banków koszt przelewu SEPA wynosi  5 zł. Płatność koniecznie zlecona być musi w walucie EUR, gdyż inne waluty nie kwalifikują się do systemu SEPA.

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź