Uwaga! Przelewy na konta w Polsce i za granicą za 0 PLN!

Polska waluta traci

Dzisiejszy dzień rozpoczyna się umocnieniem euro w stosunku do dolara amerykańskiego. Para EUR/USD testuje obecnie poziom 1,1365 USD.  Dolar amerykański znajduje się obecnie w minimalnej defensywie przed dzisiejszą decyzją FED, która będzie miała miejsce dzisiaj. Polska waluta niestety, po chwilach umocnienia (koniec maja) w czerwcu zaczęła spadać i cały czas poprzestaje na niższym poziomie, na ten moment euro testuje poziom 4,44-4,45 zł.

Podczas otwarcia kursy walut przestawiają się następująco: kurs euro -4,4436 zł, kurs dolara amerykańskiego: 3,9157 zł, kurs franka szwajcarskiego: 4,1295 zł, kurs funta szterlinga: 4,9870 zł.

Jak widać polska waluta już drugi dzień z rzędu traci do pozostałych walut.  Kurs franka szwajcarskiego po godzinie 12:00 umocnił się ponownie do poziomu 4,15 zł, a euro 4,46 zł.

Na rynku walut ostatnimi czasy ponownie widoczna jest awersja do ryzyka. Oznacza to, że kapitał w krajach wchodzących zmniejsza się, a inwestorzy nie ryzykują. Takim krajem jest m.in. Polska. Na spadek krajowej waluty ma wpływ m.in. decyzja RPP o kolejnych obniżkach stóp procentowych (obecny poziom 0,1%).

Przypominamy, że jutrzejszy dzień jest wolnym od pracy. 11 czerwca 2020 r. przypada Boże Ciało.

Udostępnij innym