PMI dla Europy i USA

Dzisiaj w centrum uwagi inwestorów ważne dane z USA i Europy. Poznamy PMI dla przemysłu i usług w strefie euro. Indeks PMI dla przemysłu spada od początku roku. Oczekuje się, że dzisiejszy odczyt pokaże kolejny lekki spadek z 53,2 pkt poprzednio do 53 pkt. Odczyt dotyczący sektora usługowego ma być bardziej optymistyczny. Oczekuje się, że spadnie z 54,7 pkt do 54,5 pkt. Dzisiaj poznamy także indeksy PMI dla usług i przemysłu ze Stanów Zjednoczonych. Odczyt dla sektora przemysłowego pokaże lekki spadek z 55,6 pkt we wrześniu do 55,5 pkt w październiku, natomiast dla sektora usługowego prawdopodobnie wzrośnie z 53,5 pkt do 54 pkt.

Dzisiaj na rynku walut mamy niewielki wzrost ceny dolara do złotego. Przed południem dolara wyceniano na 3,76 złotego. Za euro płacono 4,30, za funta 4,87, a za franka 3,77 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź