Kantor internetowy - wymiana walut online, przelicznik walut, kalkulator walut, aktualne ceny i kursy walut – Amronet.pl

Nowe dane na temat inflacji i produkcji przemysłowej

Ministerstwo Gospodarki szacuje, że w lutym 2012 roku dynamika produkcji przemysłowej wniosła 7 procent w skali roku, a roczna inflacja sięgnie 4,2 procenta. Ekonomiści szacują, że w lutym 2012 roku dynamika produkcji wyniosła 8,6 proc. licząc rok do roku wobec 9,0 proc. w styczniu.

Analitycy resortu gospodarki prognozują, że inflacja w lutym wzrosła do 4,2 proc. rok do roku, a w ujęciu miesięcznym - o 0,3-0,4 procenta. W raporcie napisano, że w lutym mieliśmy do czynienia z umocnieniem złotego, a równocześnie doszło do wzrostu cen ropy na rynkach światowych. Powinna była mieć miejsce stabilizacja cen paliw. Wyhamować powinien również wzrost cen żywności. Dodatkowo luty to przeceny cen odzieży i obuwia. Trzeba jednak mieć na uwadze weryfikację przez GUS tzw. koszyka (robiona raz do roku) i wynikające z tego możliwe dostosowania wskaźnika - podaje raport Ministertwa Gospodarki.