Uwaga! Przelewy na konta w Polsce i za granicą za 0 PLN!

Niemiecki przemysł rozczarowuje

W tym tygodniu w Europie najistotniejsze będą dane z sektora przemysłowego za sierpień.

Dziś poznaliśmy zamówienia w niemieckim przemyśle, które rozczarowały odnotowując przyrost w tempie -0,6% m/m.

W Stanach stopa bezrobocia jest na niezwykle niskim poziomie – spadła we wrześniu 2019 o 0,2 p.p. do 3,5%. Warto dodać, że jest to najniższe bezrobocie od 1969 roku!
Mimo spadku bezrobocia warto odnotować również o utracie miejsc pracy w produkcji, która jest kluczową branżą dla USA. Słabnąca produkcja może sygnalizować skutki wojny handlowej z Chinami.

Unia Europejska podejmie środki odwetowe w odpowiedzi na amerykańskie taryfy celne na towary europejskie, oznajmił w piątek lokalnej prasie niemiecki minister spraw zagranicznych.

W środę Stany Zjednoczone zapowiedziały wprowadzenie 10% taryfy na samoloty wyprodukowane w Europie Airbus oraz 25% cła na francuskie wino, szkocką i irlandzką whisky oraz ser z całego kontynentu, jako karę za nielegalne unijne dotacje.

Negocjacje dotyczące Brexitu utknęły w martwym punkcie. Zgodnie z doniesieniami europejscy przywódcy wątpią w osiągnięcie porozumienia przed 31.10.2019, co automatycznie jest szansą na przełożenie terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

O godzinie 11:00 – kurs euro (EUR) – 4,3321, kurs dolara (USD) – 3,9521, kurs franka (CHF) – 3,9727, kurs funta (GBP) – 4,8579.

Ekspert Amronet.pl

 

Udostępnij innym