Polskie przelewy oraz zagraniczne za 0 PLN!

Kurs złotego umacnia się

W Polsce Ministerstwo Pracy oszacowało stopę bezrobocia w sierpniu na poziomi 5,2%. Liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 1,7 tys. osób, co oznacza najmniejszy spadek od 2012 roku.

PMI pozaprzemysłowe w USA wynosiło w sierpniu 56,4 pkt. w stosunku do 53,7 pkt. z lipca, pokonując tym samym oczekiwania analityków.
Odbicie napędzały wzrost nowych zamówień ponieważ ten komponent przebił poziom aż 60 pkt.
Mocny spadek zanotował z kolei komponent zatrudnienia, który zszedł do 53,1 pkt., czyli do najniższego poziomu od marca 2017 r

Zatrudnienie w Stanach Zjednoczonych według raportu ADP wzrosło o 195 tys. względem 142 tys. w lipcu. Dane potwierdzają dobrą kondycję rynku pracy.

USA i Chiny ustaliły termin negocjacji handlowych. Zespoły robocze spotkają się w połowie września, natomiast spotkania pomiędzy najważniejszymi przedstawicielami odbędą się w październiku.

Po utracie większości w niższej izbie parlamentu w środę, ugrupowanie partii opozycyjnych oraz ex-przedstawicieli partii Torysów głosowało za zmuszeniem Johnsona do poszukiwania trzymiesięcznego opóźnienia Brexitu.

– Ja wyborów nie chcę, ludzie wyborów nie chcą, kraj wyborów nie chce, natomiast ta Izba nie pozostawiła żadnej innej opcji niż to, by ludzie mieli zadecydować, kto powinien być premierem. Jeżeli po wtorku 15 października nadal będę premierem, to wtedy wyjdziemy z Unii 31 października z mam nadzieję o wiele lepszą umową – stwierdził Johnson.

Wniosek o przedterminowe wybory również przepadł z kretesem.

Po porażkach Johnsona kurs funta zdecydowanie wzrósł – jest najwyższy od 6 tygodni.

Przedstawiciel EBC – Luis de Guindos powiedział w czwartek, że EBC nie będzie działać agresywnie w zakresie obniżek stóp procentowych.

Szwedzi bank centralny utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie (główna stopa procentowa: -0,25%).

O godzinie 10:00 – kurs euro w stosunku do złotówki nieznacznie spadł – 4,3390, kurs dolara – 3,9228, kurs franka dalej poniżej 4 PLN – 3,9764, kurs funta – 4,8350.

Ekspert Amronet.pl

Udostępnij innym