Polskie przelewy oraz zagraniczne za 0 PLN!

Kurs funta powrócił do notowań sprzed wyborów

Dzisiejszy poranek odnotował spadki polskiej waluty. Osłabienie jest widoczne w stosunku do czterech głównych walut.

Para walut EUR/PLN zyskuje 0,16%, mimo tego kurs nadal znajduje się poniżej kluczowego oporu przy 4,2700.  Polska waluta spada również do franka – para walut CHF/PLN +0,33%. W stosunku do dolara amerykańskiego, złotówki sięgają spadku 0,32%. Z kolei w przypadku funta, złotówki spadają o 0,24%.

Funt brytyjski na rynku walut spada, gdzie ostatnimi czasy mogliśmy odczuwać spore zmienności. Po wygranej Partii Konserwatywnej w wyborach, emocje opadły dość szybko, a kurs funta powrócił do notowań sprzed wyborów. Ponadto rynki powracają do tematu Brexitu. Postawa Borisa Johnsona nie napawa optymizmem. Brytyjskie media poinformowały, że premier dąży do utrudnienia przedłużania okresu przejściowego po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, który ma się zakończyć z końcem 2020 roku.

Podczas dzisiejszej sesji GUS podał dane dotyczące zatrudnienia i wynagrodzeń za listopad. Liczba zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw wzrosła. W listopadzie wyniosła 6394,8 tys. i była o 11,5 tys. większa niż miesiąc wcześniej. Z kolei wyniki dynamiki płac nie są optymistyczne. Przeciętne wynagrodzenie brutto w dużych firmach wynosi 5 229,44 złotych i jest wyższe o 5,3%, w stosunku do roku poprzedniego. W październiku dynamika płac wyniosła 5,9%, a w wrześniu – 6,6%.

Dla funta ważną publikacją będzie inflacja, w Niemczech zaś opublikowany będzie indeks IFO.

Kursy walut na godzinę 15:00 wynoszą:

EUR – 4,2694, USD – 3,8403, GBP – 5,0231 i CHF – 3,9131.

Udostępnij innym