Korea straszy rynki

Wczoraj wydawało się, że na rynkach finansowych nie ma czynników, które mogą znacznie wpłynąć na ich kształ. A jednak już wieczorem taki czynnik się znalazł i to z nieoczekiwanego kierunku. Nadeszły informacje, że Korea Północna dysponuje bronią atomową, która może zagrozić innym państwom. Prezydent USA ogłosił, że jeśli Korea nie przestanie grozić atakiem na USA spotka się z „ogniem i furią” oraz „bardziej dewastującym atakiem niż był kiedykolwiek widziany w przeszłości”. Na reakcję Pjongjangu nie trzeba było długo czekać – reżim zagroził, że rozważa atak na bazę militarną USA na Pacyfiku. Ta wymiana gróźb doprowadziła do wzrostu awersji na rynkach, co przełożyło się na umocnienie franka szwajcarskiego i pozostałych głównych walut. Stracił mocny do tej pory złoty.

W środę po godzinie 10-tej za franka płacono 3,7690 złotego, a za dolara amerykańskiego 3,6348 złotego. Kurs EUR do PLN wynosił 4,2650, a GBP do PLN 4,7262.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź