Polskie przelewy oraz zagraniczne za 0 PLN!

Johnson zawiesza parlament

Głównym tematem dnia jest bez wątpienia zawieszenie obrad brytyjskiego parlamentu, które będzie trwało od 9 września aż do 14 października.
W środę Johnson zwrócił się do królowej Elżbiety z prośbą o zawieszenie prac. Zdaniem opozycji Premier chce doprowadzić w ten sposób do Brexitu bez umowy.
Unijny szczyt, gdzie Wielka Brytania ma zaprezentować swój pomysł na Brexit odbędzie się dokładnie 3 dni po powrocie posłów do parlamentu. Kurs funta pozostaje w tendencji spadkowej (4,8231 o godzinie 12:00).

Dzisiaj najważniejsze dane będą pochodzić z Niemiec – o godzinie 14.00 poznamy dane o inflacji.
Warto również uwagę zwrócić na Hiszpanie (inflacja) oraz na wskaźnik koniunktury gospodarczej Economic Sentiment Indicator, który opublikuje Komisja Europejska.

T. Barkin (FOMC) stwierdził, że niski poziom inflacji w USA nie wymaga gwałtownych obniżek stóp procentowych jednocześnie dodając, że uważnie analizuje ryzyka dla wzrostu gospodarczego.

We wtorek ukazała się analiza Sądu Najwyższego, z której wynika, że właściwym jest uznanie kredytów indeksowanych do CHF jako złotowych. Mimo, że decyzja jest jeszcze niewiążąca inwestorzy postanowili zacząć wyprzedawać akcje banków. Czynnik ten ma wpływ na osłabienie złotego.

Jak widać, o godzinie 12:00 – kurs euro (EUR) – 4,3855, kurs dolara (USD) – 3,9590, kurs franka (CHF) – 4,0304.

Ekspert Amronet.pl

 

 

Udostępnij innym