Kantor internetowy - wymiana walut online, przelicznik walut, kalkulator walut, aktualne ceny i kursy walut – Amronet.pl

Gorące krzesło szefowej FED

Dzisiaj rynki finansowe żyją przypuszczeniami, że szefowa FED, amerykańskiego banku centralnego Janet Yellen nie będzie decydować o polityce pieniężnej przez kolejne 4 lata. Przez dłuższy czas Janet Yellen była faworytem, ale w ubiegłym tygodniu to się zmieniło. Dolar zyskał po spotkaniu Trumpa z Kevinem Warsem, byłym członkiem Komitetu, który w przeszłości krytykował zbyt ekspansywną politykę Fed. Nie jest on jednak jedyną alternatywą dla Yellen, mówi się także o możliwej kandydaturze obecnego członka FOMC Jerome Powella, który preferuje luźniejszą politykę i właśnie wzrost jego „notowań” odpowiedzialny jest za osłabienie dolara w dniu wczorajszym. Na giełdzie nazwisk teoretycznie jest także doradca ekonomiczny Trumpa Gary Cohn, jednak jego szanse zmalały po tym jak Cohn skrytykował wystąpienie prezydenta w Charlottesville. Pojawiły się już nawet zakłady bukmacherskie na ten temat.

Tymczasem na rynku walut obserwujemy niewielki spadek cen. Przed godziną 14-tą kurs USD do PLN wynosił 3,64, EUR do złotego 4,29, GBP 4,84, a CHF do PLN 3,75.

Ekspert Amronet.pl