Funt się potknął

Znowu polityka ma największy wpływ na notowania walut. Tym razem potyka się o nią funt brytyjski. W Sondażach w Wielkiej Brytanii w ostatnich dwóch tygodniach silnie spada przewaga Partii Konserwatywnej nad Partią Pracy. Spadek z 20 do 5 procent różnicy jest dość znaczący. Nie jest to dobrą oznaką dla funta, gdyż kierunek wyznaczony przez Therese May miał być pozytywny dla gospodarki i zapewnić łagodny przebieg negocjacji ws. Brexitu.

Wczoraj Członek RPP Łukasz Hardt stwierdził, że Rada może zmienić swoje podejście na przełomie 2017 i 2018 roku, co jest zapowiedzią podwyżki stóp procentowych. To oczywiście kiepska wiadomość dla kredytobiorców, ale dobra dla polskiego złotego.

W piątek przed godziną 11-tą funt osłabł do 4,7906 złotego. Pozostałe waluty utrzymują notowania na poziomie czwartkowych. Za dolara amerykańskiego płacono 3,7192 złotego. Euro kosztowało 4,1746 złotego, a kurs CHF do PLN wynosił 3,8330.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź