FED zaskoczył pozytywnie

Najważniejszym wydarzeniem wczorajszego wieczora było decyzja Rezerwy Federalnej na temat dalszego prowadzenia polityki monetarnej. Decyzja o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie była podjęta jednogłośnie. Jednogłośnie zdecydowano o rozpoczęciu programu redukcji bilansu aktywów, która rozpocznie się od przyszłego miesiąca. Zgodnie z planem na początku redukcja będzie wynosić 10 mld USD miesięcznie, co będzie następować poprzez zmniejszenie reinwestycji. Fed ma  reagować za pomocą głównego instrumentu, czyli stóp procentowych. Fed zapowiedział, że pozostaje na kursie podwyżek stóp procentowych, anonsując dodatkową podwyżkę do końca tego roku. W przyszłym roku w dalszym ciągu powinniśmy oczekiwać 3 krotnej zmiany.

Reakcja rynków była natychmiastowa. Dolar amerykański podrożał o ponad trzy grosze. W południe za dolara na rynku Forex płacono 3,5968 złotego. Dzisiaj zdrożał także funt brytyjski. Kurs GBP do PLN wynosił 4,8560. Za euro płacono 4,2862 złotego, a za franka szwajcarskiego 3,7008 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź