Polskie przelewy oraz zagraniczne za 0 PLN!

Euro ponownie do góry

Wczorajszy dzień nie był optymistyczny na rynku walut. EUR/USD po spadkach z środy, odbił się do 1,12 USD. W nocy wypadł największy kurs w tym roku – 1,123 USD. Dolar tracił w stosunku do euro ze względu na słabe wyniki na indeksach giełdowych w USA oraz coraz mniejszej różnicy w stopach procentowych pomiędzy USA a strefą euro.

Po ostatnich, trzech sesjach spadku, waluta euro powraca do wzrostu. Kurs z okolic 4,2580 zł umocnił się do 4,30 zł. Z tego względu, że są wzrosty na eurodolarze, lekko spadł kurs USD/PLN.

Główną sprawą która wpływa na wynik polskiej waluty nadaj jest koronawirus, a także ewentualne następne ruchy największych banków centralnych.

W kalendarzu makro brak istotnych publikacji z kraju. Jeśli chodzi o odczyty ze świata to opublikowane zostały dane z niemieckiego przemysłu, gdzie zanotowano w styczniu wzrost tempa zamówień do 5,5% względem prognozy 1,5%. Dane jednak nie uwzględniają okresu z panującej epidemii. O 14:30 opublikowane zostaną najbardziej istotne dane z dziejszego dnia, a mianowicie dane z rynku pracy w USA. Konsensus rynkowy wykazuje wzrost zatrudnienia 175 tysięcy w porównaniu do 206 tysięcy w styczniu.  Stopa bezrobocia oscylowana jest na 3,6%.

W Polsce stopa bezrobocia rejestrowanego w lutym wynosi 5,5%.

Michael Barnier – główny negocjator UE ds. Brexitu powiedział po pierwszych rozmowach, że istnieją poważne rozbieżności pomiędzy UE a UK.  Na ten moment kurs funta w stosunku do euro mocno traci. Wczoraj notowania euro do funta, odbiły od 200-dniowej średniej.

O godzinie 12:00 kursy walut przedstawiają się następująco: EUR- 4,3030 zł, USD – 3,9023 zł, GBP – 4,9410 zł, CHF – 4,0615 zł.

Udostępnij innym