Uwaga! Przelewy na konta w Polsce i za granicą za 0 PLN!

Dziś decyzja EBC w sprawie stóp procentowych

Ważnym wydarzeniem w dzisiejszym dniu będzie publikacja decyzji EBC w sprawie stóp procentowych i konferencja prasowa w spawie polityki pieniężnej, co może wpłynąć na kurs EUR/PLN. Mimo osłabienia polskiego złotego na początku tygodnia, w dniu wczorajszym waluta nieznacznie się umocniła.

Kurs EUR/PLN w dniu wczorajszym spadał z 4,292 zł do 4,28 zł i zatrzymał wzrosty EUR.

Ciekawa sytuacja na rynku funta brytyjskiego. Wczoraj rano, funta wyceniano na ponad 5,08 zł po tym, jak dzień wcześniej jego osiągnęła najwyższy poziom od kwietnia 2017 roku  tj. 5,1060 zł

Dziś także odbędą się wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. Sondaże wskazują na zwycięstwo Partii Konserwatywnej. Mimo tego, w obecnej sytuacji rynkowej bardzo ważne okażą się wielkości zwycięstwa danej partii.

Nadal brak decyzji odnośnie wojny handlowej pomiędzy USA, a Chinami, niewiadoma pozostaje w sprawie wprowadzenia ceł na towary pochodzące z Chin, zaplanowane na 15 grudnia. System Rezerwy Federalnej starał się przekazać, że polityka monetarna jest właściwa i nie zmieni się do końca roku 2020. Ponadto Fed po ostatnich obniżkach cen pieniądza zostawia główną stopę funduszy federalnych na poziomie 1,50% do 1,75%.

Sytuacja gospodarcza w strefie euro uległa stabilizacji.  Prognozy wzrostu PKB i inflacji powinny zostać bez znacznych zmian

Kursy na godzinę 12:00:

EUR – 4,2802, USD-3,8460, GBP- 5,0755 CHF- 3,9161

Udostępnij innym