Dziś dane inflacyjne

W kalendarzu dzisiejszych wydarzeń rynkowych mamy dane inflacyjne ze Stanów Zjednoczonych oraz z Wielkiej Brytanii. Bank Anglii utrzymał ostatnio stopy procentowe bez zmian i zmniejszył perspektywy wzrostu gospodarczego w tym roku dla Wielkiej Brytanii. Bank Anglii utrzymał ostatnio stopy procentowe bez zmian i zmniejszył perspektywy wzrostu gospodarczego w tym roku dla Wielkiej Brytanii. Dzisiejsze dane inflacyjne CPI za styczeń pokazały 1,9%, przy poprzedniej 2,1%. Z kolei po południu napłyną dane z USA. Oczekiwania dotyczące inflacji są bardzo słabe i nie wskazują na rychłe zmiany stóp procentowych przez Fed. Główny odczyt ma wynieść 1,5% r/r, natomiast inflacja bazowa ma wynieść 2,1% r/r.

O godzinie 13-tej na rynku walut zmian niewiele. Za euro płacono 4,32, za dolara 3,82, za funta 4,93, a za franka 3,80 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź