Dzień odczytów PMI

Najważniejszymi wydarzeniami dzisiejszego dnia będą odczyty PMI. W marcu największym rozczarowaniem był niemiecki PMI dla przemysłu, który spadł do poziomów wskazujących recesję. Dobre dane przemysłowe z Chin pozwalają wierzyć, że był to jedynie przejściowy problem i wkrótce pozytywny sentyment również dotrze na stary kontynent. Konsensus rynkowy zakłada nieznaczny wzrost PMI za kwiecień w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Lepiej od europejskiej radziła sobie ostatnio gospodarka amerykańska. Potwierdzeniem tego było utrzymanie się wskaźnika PMI powyżej 50 pkt  w I kwartale 2019 r. Zakładany odczyt PMI dla przemysłu za kwiecień wynosi 52,8 pkt oraz 55 pkt dla sektora usług.

W czwartej na rynku walut niewielkie odbicie walut, a co za tym idzie groszowe straty złotego. Wczesnym przedpołudniem za euro płacono 4,27, za dolara 3,80, za franka 3,76, a za funta 4,94 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź