Duża dawka danych

Dzisiaj inwestorzy otrzymają sporą dawkę danych gospodarczych. Z Wielkiej Brytanii będzie dotyczyć PKB. Z Kanady poznamy dane dotyczące rynku pracy oraz rynku nieruchomości. Z kolei z USA opublikowane będą dane inflacyjne. Późnym popołudniem USDA opublikuje raport WASDE. Brytyjskie dane nie powinny mieć większego wpływu na funta ze względu na Brexit. Będzie to raport PKB, który ma pokazać odbicie do 0,5% k/k  z poziomu 0,2% k/k. Z kolei w przypadku produkcji przemysłowej przewidywane jest spowolnienie z poziomu 0,6% do poziomu 0,1% m/m. W USA inflacja CPI ma przyspieszyć do 2,1% r/r z poziomu 1,9% r/r, natomiast inflacja bazowa do 2,1% r/r z poziomu 2,0% r/r.

Dotychczas rynki walutowe słabo reagują na wydarzenia polityczne i gospodarcze. Przed południem za euro płacono 4,29, za dolara 3,82, za funta 4,97, a za franka 3,77 złotego.

Ekspert Amronet.pl

 

Certyfikaty

Dlaczego Amronet

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Amronet?

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź